Link :: 02.04.2005 :: 21:49
pisze bo coś ostatnio zastój w pisaniu... właściwie mam napisaną notke, ale nie jestesm teraz u siebie gdzie mam ją zapisaną od trzech dni i nie chce mi sie ją dodać, to by było na tyle... bez sensu i beznadziejne, ale trudno...
:D
nie ma to jak beznadziejna notka
Monika
Komentuj(1)


Link :: 02.04.2005 :: 23:39
Nie wiemy od czego zacząć. Jesteśmy smutne i zbulwersowane. Alina pisała prace, gdy Monia napisała jej wiadomość na gg, że papież umarł. Ruszyłyśmy z Kasią do pokoju włączyć telewizor. „Zabrakło, mówiąc po ludzku - Ojca” – to co do teraz cały czas dźwięczy mi głowie (Alina). Chcemy bardzo coś napisać, ale po prostu braknie słów, za to łzy same cisną się na twarz... Jesteśmy wszystkie z tego pokolenia, które przez całe życie żyło, że świadomością że na świecie jest chociaż jeden taki sprawiedliwy człowiek na ziemi... Nie ma znaczenia tu wyznanie, bo Ojciec Święty był i jest ponad wszystko... Modlili się za niego prawie wszyscy – muzułmanie, żydzi... prócz prawosławnych bo nie mogli. To pokazywało jego potęgę, to iż wierzyli albo raczej wszyscy mieli go za kogoś prawdziwego, ważnego, tego który próbował zjednoczyć nas wszystkich, ludzi innych wierzeń. Był jedyny w swoim rodzaju. Był wielki. Jest wielki, bo na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach.
A co nas bulwersuje? Postawa mediów... bez przerwy robią transmisje z Watykanu i różnych miast Polski... A jak brakło im tematu to puszczali nagrania archiwalne z jego pielgrzymek... A teraz, jak umarł, to wszystkie portale internetowe nagle zmieniły szaty graficzne... A jutro i pojutrze gazety będą nas bombardowały setkami dodatków i wydań specjalnych o papieżu... już nie od dawna wiadomo, że media żywią się ludzkim cierpieniem, ale teraz to już przesadzili...
Za to pełna podziwu jest postawa wszystkich ludzi, ich reakcje... Dla wielu ludzi był to moment kiedy zaczęli się modlić, często pierwszy raz od wielu lat... My też się modliłyśmy... Rzadko kiedy zdarza się taka sytuacja aby wszyscy ludzie na całej ziemi byli tak zgodni ze sobą... pojednani modlitwą... Nie ma znaczenia rasa, wyznanie, narodowość... Znikają podziały bowiem to właśnie papież Jan Paweł II dążył do tego by pojednać ze sobą wszystkich ludzi wszystkich wyznań... I dziś właśnie staliśmy się sobie równi, dlatego myślimy, że byłby on z nas dumny i na pewno jest...



...



...



Monia – Ciekawe jak jest w Niebie?
Kasia – papież na pewno już wie jak tam jest...
Monia – Niebo jest błękitne... Drzewa... na pewno zaje***, z owocami... I Bóg się przechadza... wszyscy chodzą nago! :D


...

KSW
Komentuj(2)


Link :: 03.04.2005 :: 10:43
Jeszcze mała refleksja na temat Jana Pawła II.
W 1979 roku papież odbył swoją pierwszą pielgrzymkę do Polski. Wtedy miliony osób gromadziły się by go zobaczyć i posłuchać. I podczas mszy na placu Zwycięstwa w Warszawie słowa, które przeszły do historii i które zapoczątkowały ogromne zmiany w polskiej polityce, o czym chyba każdy wie. Papież powiedział: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi.” O tym że te słowa odnowiły oblicze Polski wie każdy. Ale ja myślę też, że papież swoją działalnością, swoim życiem odnowił oblicze całej Ziemi i mam nadzieję, że następny papież będzie kontynuował jego dzieło, a wszyscy ludzie będą dążyć do tego by mógł on być z nas dumny...
To tyle moich rozważań... Tak jakoś mi się o tym dziś przypomniało i postanowiłam o tym napisać...
Kasia

Komentuj(5)


Link :: 06.04.2005 :: 23:46
Zastanawiałam się co do tej propozycji? Znaczy do tego co odnosiło się do mojego protstu: wanna, albo awans? Ehm... wanna??? Chcecie mnie utopić czy tylko polać wodą?? mam nadzieje, że to .
No i się jeszcze zastanawiałam dlaczego się mnie boicie, przecież ja wam nic nie zrobie, przeważnie nie bije ludzi, wiec nie ma cos sie bać. : ]
Nie będzie żadnego usta-usta, pojednanie oraz swatania z bananem, ani nic z tych rzeczy, bo tak .
Alina powiedziała i Kasia się z tym zgodziła, że powinnam się urodzić 30 lat wcześniej i w USA. Pasowałabym do tamtych hipisów, byłabym dziecko kwiat i bym ćpała (to ja wymyśliłam) .
Ostatnio siedziałyśmy sobie u Kasi, Alina pisała coś do szkoły, Kasia prasowała, a ja się zastanawiałam kim będę w przyszłości . Będę terrorystką ale gdzie? Na początku myślałam nad Moskwą, później nad Chinami (za dużo ludzi), Irakiem i Kazachstanem (za dużo terrorystów = za duża konkurencja :]), była też Japonia (ale tam miejsca nie ma), Kasia wymyśliła, że mogłabym pojechać do RPA(miałabym terroryzować murzynów?, poza tym nie chciałoby mi się biegać po pustyniach), chciałabym pojechać do nowej zelandii, ale tam nie byłoby za bardzo kogo terroryzować , na północy Anglii też nie byłoby kogo, do ameryki jechać nie chce za bardzo, chyba, że do Kanady, myślałam też nad Watykanem, ale to chyba nie bardzo... wiec będę musiała zostać przy Moskwie .
I znowu nic się kupy nie trzyma....
I jeszcze kozioł sobie znowu przypomniał, że mnie kocha :/, nic tylko się pociąć...
Monika

Komentuj(97)


Link :: 25.04.2005 :: 15:00
Nie idę do FS choć już nawet mam ksywe-Malina. No ale co z tego jak oni mają mnie w dupie? Wole moje KSW. I wcale nie chciałam odchodzić. A nie można należeć do paru klubów jednocześnie? Poza tym wydawało mi się, że ktoś dał pomysł konkursu na lepszy blog? Spoko, zgadzam się, zastanawiam się tylko w jakiej formie chcecie to zrobić – ankieta czy jak? Proszę o kontakt na gg.
Z poważaniem
Prezesowa Alina



Komentuj(11)


Link :: 30.04.2005 :: 21:12
Co tu pisać, ostatnio nic nie robimy, nie działamy, bo Kasia się uczy (w końcu ma mature), ja mam ciagłe stany nic nie chcenia, a co robi Alina to nikt nie wie. Koniec.
Monia

Komentuj(39)


[Księga gości]

2024
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec

Alina
blog
2965976
alinkowo@o2.pl
foto

Monika
blog
1865737
de_moon@tlen.pl

Kasia
blog
nimrodelka@op.pl
foto

Z kim walczymy> Luboń-Paweł
Luboń-Marcin

Pokonani
FS

talk.pl